Chrobrzacy lepsi od studentów Kolegium!

W ostatnim dniu XII Targów Edukacyjnych odbył się tradycyjny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Kolegium Europejskiego UAM, w którym to młodzież ponadgimnazjalna mogła zmierzyć się ze studentami uniwersytetu. Po bardzo zaciętej walce, turniej wygrała drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Już tradycyjnie z okazji odbywających się co roku Targów Edukacyjnych miał miejsce Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Kolegium Europejskiego UAM im. Jana Pawła II.

- Jest to Turniej o Puchar Dyrektora Kolegium Europejskiego UAM, organizowany w ramach XII Targów Edukacyjnych. W turnieju, oprócz drużyny Kolegium Europejskiego biorą udział również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, takich jak: I LO w Gnieźnie, II LO w Gnieźnie, Liceum ze Strzelna oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie – mówi dr Fryderyk Musielak ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM. - Główną nagrodą jest puchar ufundowany przez dyrektora Kolegium Europejskiego UAM. Ponadto każdy zespół otrzyma statuetkę oraz dyplom za zajęcie I, II, III, IV i V miejsca. Przewidzieliśmy również nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju - dodaje.

Mecze były bardzo zacięte. Można by śmiało powiedzieć, że liczna grupa kibiców, która przybyła do hali sportowej przy ul. Kostrzewskiego, mogła zobaczyć dobrą siatkówkę. Zwycięzca turnieju mógł być jednak tylko jeden. I tak: I miejsce w Turnieju i Puchar wywalczyła drużyna I LO w Gnieźnie, która w finale pokonała Kolegium Europejskie w stosunku 2:1. W tzw. „finale pocieszenia", jakim określany jest często mecz o trzecie miejsce, górą było Liceum ze Strzelna, które pokonało Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gnieźnie. W tym przypadku mecz również stał na dość wysokim poziomie i zakończył się wynikiem 2:1.

Turniej ten pokazał, że sport zarówno ten na poziomie ponadgimnazjalnym jak i ten akademicki, stoją na dobrym poziomie i jest to jedna z niewielu możliwości na bezpośrednią konfrontację na obu poziomach edukacji, zarówno tej średniej licealnej, jak i wyższej studenckiej.

Łukasz Gądek

Źródło:www.informacjelokalne.pl