Drugi wykład otwarty w cyklu Wykładoteka

20130114cwiek Jest to drugi wykład otwarty w cyklu „Wykładoteka”, organizowany przez Interdyscyplinarne Koło Doktorantów „Agenoris” IKE UAM. Tym razem prelegentem jest dr Mieszko Ciesielski, pracownik Zakładu Teorii Badań Interdyscyplinarnych w IKE. Przedmiotem wykładu będzie próba przedstawienia dowodu na obecne nieistnienie Boga w kontekście abdykacji papieża Benedykta XVI oraz obecnej kondycji Kościoła Katolickiego. Prelegent spróbuje również udowodnić, że abdykacja Papieża powinna skłaniać do głębszych refleksji, przede wszystkim nad zagadnieniem istnienia Boga i jego znaczeniu dla człowieka, nie tylko zaś na instytucjach kościelnych i działaniach poszczególnych osób. Wykład jest organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów, pracowników Kolegium Europejskiego UAM oraz mieszkańców Gniezna!
Spotkanie odbędzie się 1 marca (piątek) o godzinie 16:00 w Auli.

Załączniki:
Pobierz plik (20130225wykladoteka.pdf)plakat1160 kB2013-02-26 08:19