Rozwój współpracy IKE UAM z Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych

Drukuj

Dla Instytutu Kultury Europejskiej UAM niezwykle ważna jest współpraca z trzecim sektorem, zwłaszcza z podmiotami, które pracują nad rozwojem i promocją dziedzictwa kulturowego oraz wspierają dialog międzykulturowy.  Z przyjemnością możemy stwierdzić, że rozpoczęta niedawno współraca z Fundacją Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych przynosi rezultaty bardzo korzystne dla naszych studentów.

 

 

We wrześniu br. dwójka naszych studentów weźmie udział w polsko-litewskim projekcie „Eko-Dialogi” realizowanym na wyspie Wolin. Celem przedsięwzięcia, w którym wezmą udział młodzi ludzie z Polski i Litwy jest wspólna refleksja nad naturą i ekologią, które mogą być niezwykle ważnymi platformami dla spotkania i dialogu przedstawicieli różnych kultur. Dla naszych studentów bedzie to nie tylko okazja do rozwóju kompetencji kulturowych ale również... spędzenia tygodnia w pięknym miejscu i niezwykle ciekawym towarzystwie! Więcej o projekcie: http://www.centruminicjatyw.org.pl/eko-dialogi/

 

W ostatnich dniach Centrum podzieliło się z nami kolejną dobra wiadomością – już wkrótce rozpoczną się prace nad utworzeniem Interaktywnego Szlaku Historycznego „Archipelag Pamięci”. Celem projektu będzie przybliżenie mieszkańcom wysp Wolin, Uznam i Karsibór, oraz o turystom odwiedzającym licznie ten region, historii osadnictwa i tworzenia się polskości na tych ziemiach po II wojnie światowej. Szlak będa tworzyć niewielkie tablice. Każda z nich będzie związana z historią danego miejsca, opowiedzianą przez mieszkańców regionu pamiętających pierwsze lata osadnictwa po przyłączeniu tych ziem do Polski. Zeskanowanie QR-kodu  – umieszczonego na tablicach – umożliwi wejście na stronę internetową prezentującą opowieść poprzez tekst, zdjęcia oraz nagrania dźwiękowe.

 

Jest to nowoczesne podejście do odkrywania, interpretacji i promocji regionalnego dziedzictwa kulturowego, którego uczymy naszych studentów. Również w tym projekcie znajdzie się miejsce dla rozwoju ich pasji i kreatywności!

 

Joomla Themes designed by Web Hosting Top